DigiTee meeskonnas on uus liige: hea nõuandja ja tark-mees-tahvlis DigiTom - Digitee: ülikiire internet kõikjale Pärnumaal

DigiTee meeskonnas on uus liige: hea nõuandja ja tark-mees-tahvlis DigiTom

Tark-mees-tahvlis DigiTom räägib DigiTeestNovember tõi DigiTee meeskonda täiendust. Meiega liitus hea nõuandja ja tark-mees-tahvlis DigiTom. Tema esimene ülesanne on selgitada, mida lairibaühendus võimaldab ja miks on vaja ühendada Sinu maja kaasaegse ühendusega.

jutumull111

DigiTee lairibaühendus toob Sinu majja teenused, mis teevad terve pere elu huvitavamaks, mugavamaks ja turvalisemaks ning tööd-tegemised tõhusamaks. Lairibaühenduse võimaluste hulk on lihtsalt niivõrd palju avaram kui seni tuntud mobiilse või telefoniliini-internetiga. Seetõttu usun, et üsna pea ei kujuta me enam ette, kuidas saime hakkama ilma lairibaühenduseta.

jutumull2

Oi, palju asju! See võimaldab näiteks:

  • luua kõikide pereliikmete jaoks kodune wifi võrk, mis on muutunud paljude jaoks juba peaaegu inimõiguseks
  • ühendada piiramatul arvul telereid ning vaadata sadu telekanaleid ja saatekavasid. Kasutada videolaenutust, telesaateid salvestada ja järelvaadata omale sobival ajal
  • suhelda pereliikmete, sõprade ja tuttavatega Skype, lauatelefoni või kasvõi teleri kaudu
  • jälgida majas või majaümbruses toimuvat kaamerate kaudu, üks kõik kus Sa ise ka ei viibiks
  • hoida silma peal üksi elavatel eakatel inimestel või üksi kodus olevatel lastel ning vajadusel kiiresti reageerida
  • teha koolitöid, õppida ja teisi õpetada
  • teha kaugtööd – lõpuks ometi saab teha korralikult arvutitööd oma kodus, samal ajal võivad teised pereliikmed enda arvutites või nutiseadmetes muretult internetti kasutada või telerit vaadata
  • luua oma majast nutimaja, kus toimuvat saad jälgida erinevate anduritega ning juhtida majas valgustust, kütte- ja ventilatsioonisüsteeme, jms
  • samuti teha kõiki harjumuspäraseid interneti-toiminguid, nagu uudiste lugemine, infootsingud, pangatehingute tegemine, e-poodides ostlemine, suhtlemine sotsiaalmeedias jne

Ja see on alles lairiba-ajastu algus! Igal aastal lisandub teenusepakkujaid, kelle teenuseid saab kasutada kõige mugavamalt just lairibaühenduse kaudu.

jutumull3

Kuna suuremal osal Eesti peredest on juba mingi internetiühendus, siis paljudel on kogemus kas mobiilivõrku või lauatelefonikaablit pidi koju jõudva internetiga. Milleks siis veel lairibaühendus?

Kui senise ühenduste kaudu jõudis Sinuni aeglane ja ebastabiilne internet, mis ei võimaldanud paljusid teenuseid kasutada, siis valguskaablis koju jõudev lairibaühendus on kümneid kordi kiirem ning alati olemas ja kvaliteetne.

1) Valguskaablil on erinevate teenuste läbilaskevõimsus praktiliselt piiramatu.

2) Lairibaühendusel pole mahupiiranguid ega lisatasusid.

3) Lairibaühendus on alati olemas, sõltumata ilmast või ümbritseva keskkonna iseärasustest.

4) Lairiba-interneti kiirus on kindel ja tagatud, olenemata sellest, kui palju on piirkonnas teisi internetikasutajaid.

5) Lairibavõrk ühendab kõik maja seadmed (sh arvutid, nutitelefonid, tahvelarvutid, telerid, mängukonsoolid, valveseadmed jt) maailmaga.

6) Suuri pilte, videod jm faile saab laadida üles sama kiiresti kui allagi.

7) Ja loomulikult pole lairibainternetil mobiilinterneti või telefoniliini-interneti puudusi.

Üks asi mida ma saan Sulle kindlasti lubada on, et internetiühenduste kiirused tõusevad igal juhul edasi. Vajadus kiiremate ühenduste järgi on pidevalt kasvanud ning kasvab edasi. Viie aasta pärast vajavad teenused kümme korda suuremaid kiirusi kui täna.

DigiTee lairibaühendus on aga tulevikukindel!

Lairibaühendus pakub alati piisavat läbilaskevõimet ja kvaliteeti. Saan Sulle lubada, et selle ühenduse kaudu jõuavad Sinuni soovitud teenused nii täna kui ka veel paljude aastate pärast.

Lairibaühendus koju annab kindluse aastakümneteks ning tõstab sellega ka kinnisvara väärtust!

jutumull4

Lairibavõrgu ehitamine on päris kallis. Seepärast ei ehitata DigiTee võrku niisama kõikide külade või majadeni, vaid ainult sinna, kuhu seda soovitakse ning kus see kohe kasutusele võetakse.

Kui Sa elad DigiTee piirkonnas ja soovid, et lairibaühendus jõuaks ka Sinu majja, siis osale julgesti küsitluses.